Sklep internetowy BASKET HILLS - Gadżety klubowe

Emocje, triple-double, game Winner!

Po niezwykle wyrównanym i zaciętym meczu pokonujemy zespół Zagłębia Sosnowiec 89-87.

To że mecz miał bardzo wyrównany przebieg świadczy chociażby fakt, że prowadzenie zmieniało się 16-krotnie, a 7-krotnie na tablicy widniał remis.

Początek meczu należał do drużyny gości, punkty wysokich z pod kosza oraz dobra skuteczność za 3 punkty pozwoliły odskoczyć naszym rywalom na najwyższą w tym meczu 9 punktową przewagę (11-20), jednak w ostatnich 30sek. 1 kwarty zdobywamy 5pkt (trójka Roberta Kozaczka oraz 2 punkty Alberto Garity z pod kosza) i niwelujemy straty do 4 oczek (16-20).

Druga kwarta to zdecydowanie lepsza gra z naszej strony, agresywniejsza obrona i świetne akcje zespołowe w ataku, które bardzo często otwierają nam rzuty z czystych pozycji, min. 4 trafione trójki Grzegorza Szybowicza, po jednej dokładają Piotr Karnia oraz Kacper Wieczorek i na przerwę schodzimy prowadząc 44-41 (drugą kwartę wygrywamy 28-21).

Druga połowa to walka cios za cios, początek 3 kwarty układa się po naszej myśli i wychodzimy na najwyższe prowadzenie 50-44, jednak goście szybko odrabiają straty i od tej pory do samego końca wynik oscyluje wokół remisu.  

Prawdziwy dreszczowiec rozegrał się w ostatnich 33 sekundach meczu, przy prowadzeniu gości 84-86 świetną akcją 2+1 popisał się Robert Kozaczka wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 87-86, w odpowiedzi zawodnik gości Jakub Czyż został sfaulowany przy próbie rzuty za 3 punkt i stanął na linii rzutów wolnych, jednak nie wytrzymał presji i trafił tylko raz doprowadzając do remisu 87-87.

Zostaje 11 sekund do końca meczu, trener Grzegorz Błotko prosi o czas dzięki czemu przenosimy akcję na połowę rywala, rozrysowaną przez niego akcję udaję się zrealizować perfekcyjnie i Robert Kozaczka na 2,9sek do końca trafia game winnera i wygrywamy spotkanie 89-87!

Cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa za ten mecz, warto też podkreślić niecodzienny wyczyn kapitana drużyn Robert Kozaczki który odnotował w tym meczu triple-double 20pkt, 12zb, 14as.

Dziękujemy kibicom za przybycie i doping.

Pełne statystyki z meczu:
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/67474/daas-basket-hills-bielsko-biala---zaglebie-sosnowiec.html

Następny mecz u siebie rozegramy już w najbliższą sobotę 24.11.2018 o godz.18.00, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna AZS Częstochowa.

Galeria zdjęć


Komentarze

Sponsorzy i partnerzy